30. července Impérium zaútočilo na staging Keepstar NCDOT v Pure Blind. Armor timer byl  ve středu 1.srpna 2018 v  EU TZ. Konfrontace o armor Keepstaru vyústila v druhou největší bitvu v historii EVE s celkovou hodnotou zničených lodí kolem 10 T ISK (větší byla jen B-R5 z ledna 2014 s hodnotou celkových ztrát cca 11 T ISK).

  Battlereport armor timeru zde     

💥 56 Titans down
💥 21 Supercarriers down
💥 406 Dreadnoughts down
💥 21 Carriers down
💥 307 Force Auxiliaries down   

Obě strany se o ztrátu rozdělily přibližně stejným dílem s rozdílem kolem 700 mld ISK, což mělo příčinu v rozhodnutí hlavního FC Severní koalice Killaha  Bee zadokovat frakční superkapítalky po první ztátě Vanquishera za víc, jak 300 mld ISK. Impérium nejen, že frakční titány nechalo na gridu, ale dokonce dropnulo později frakční supercarriery „na nula km“ do blobu nepřátelských titánů jako heavy tackle, a přišlo tak o 2 Vendetty. Navíc po disconnectu byl zabit na safespotu i Molok GSF za více než 500 mld ISK.

Na titán killy vyhrálo Impérum 29:27 a to i přesto, že ze začátku prohrávalo a mělo problém s tím, že nepřátelský blob titánů využíval podivné mechaniky, kdy normálně po útoku máte tethering timer 5+1 minuta, ale po salvě DD z titánů a pokud cíl zemře instantně pouze 1 minutu. Když se poměr zničených titánů začal obracet v neprospěch Severu, tak dal Killah Bee rozkaz zadokovat a nechal útočníky, ať nešťastný Keepstar pošlou do struktury.

Po bitvě adresovalo Ministry of Truth Impéria Panfamu tento potupující vzkaz. Vše se začalo chystat na final timer o týden později.

Ještě před tím však Naz al-Ghul šéf propagandy Impéria vyslal ještě poslední vzkaz pro Panfam.

Na final timer se stěhovala i superkapital fleeta TESTu protože Killah Bee povolal z jihu superkapital flotilu Pandemic Legion a Pandemic Horde. Něco kolem 80ti titánů a 100 supercarrierů s FAX supportem ve dvou „MOVE OP“ se den před bitvou přestěhovalo do Cloud RIngu. Někteří si vzali dovolenou, čekala se největší bitva všech dob, nicméně opak byl pravdou.

Killah Bee odpískal bitvu prakticky po první výměně DD salv, po které Sever prohrával 1:6 na titán killy, a nařídil všem buď odskočit nebo zadokovat. I tak se podařilo Imperial Legacy zničit 19 titánů nepřátel a ztratit pouze jediného. K tomu přispěly ve velkém i Minokawy TESTu, které zachránily několik Erebusů GSF, protože narozdíl od Apostle přidávají HP instatně na začátku cyklu a jsou schopné využít několikasekundovou prodlevu v salvách DD k doplnění HP titána, což Apostle s 12s cyklem nemá šanci stihnout.

Prodoglegend si bitvu náramně užíval s pivem v ruce.

Výsledek byl přibližně 2,1 T ISK ztraceno pro Sever za cenu asi 300 mld ISK pro Jih viz.

Keepstar byl zničen a jako bonus z něho vypadl archon s lootem asi 7 mld ISK.

Imperial Legacy v něm postavilo na grid úctyhodných 475 titánů.