The Northern Crusade

Oficiálně začala 1. dubna 2010, ale bojovalo se už několik dní. NC věděla o plánech IT alliance aspol. A snažili se napadat přesuny fleet směrem na sever. Jeden s takových přepadů v system Saronen, kde asi 660 lodí NC přepadlo přesouvající se kapital fleetu IT alliance skončil crashem NODu.

Původní  plán útočníků počítal s tím, že se bude bojovat v regionech na pěti frontách (Pure Blind,Deklein,Tribude, Vale of Silent, Venal).

V prvních dnech se bojovalo především v okolí X-70 v Pure Blind, kde si útočnici vybudovali opěrný bod. NC se během prvních dnů podařilo zničit tam několik invazních POSů, jeden i se supercarrierem Wyvern IT alliance.

2. dubna se k ofenzívě proti NC připojil Atlas, který si vytvořil základnu v systému Obe a během prvních dnů zničil POSy NC v okolních low sec  systémech a pak zahájil útoky do Vale of Silent, do systému P3EN a okolí.

Menší boje probíhaly I ve Venalu, kde NC přišla o několik měsíců, které zabrali Rusové.

Během prvních 14 dnů přišla NC o několik desítek technetium moonů, ale stale se jim dařilo ničit SBU útočníků.

Od 18. dubna začala NC ztrácet I první systémy nejdříve v Pure Blind, pak I v Tribute. Jedna z největších bitev byla o system KQK1-2 v Pure Blind, se strategicky důležítým jump bridgem pro NC.

http://rawr.eve-kill.net/?a=kill_battle&kll_id=6368282&kll_times=2010-04-18

27. dubna došlo ke střetu kapital fleet NC a Atlasu, která skončila porážkou Atlasu a ztrátou jeho 60+ kapital lodí. Zároveň došlo I zajímavým údálostem na jihu. NC s tím, jak postupně přicházelo o měsíce a už I systémy došlo, že pouhou obranou kampaň navyhrají a proto si najali Pandemic Legion, aby udeřil na útočníky v jejich týlu doma.

První ovoce přinesl 28. duben a kill titána peta IT alliance Black Star Alliance ve Fountain.

http://blastkb.com/?a=kill_detail&kll_id=29679

29. dubna přišlo NC o poslední system v Cloud Ringu, kde měli 5 outposty a 8 systémů ex-Gooni před začátkem invaze, ale odkázaní sami na sebe nedokázali déle čelit Evoke, Red Overlords a dalším.

Ten den došlo i k několika velkým bitvám v Pure Blind z nichž největší byla na ROIR-Y

http://eve-kill.net/?a=kill_related&kll_id=6453879

a hned po restart server začala další nedaleko vedle.

http://rawr.eve-kill.net/?a=kill_related&kll_id=6456988

Statistiky za první měsíc Northern Crusade:

cca 45 000 zničených lodí
pres 24 000 zničených lodí NC
pres 20 000 na straně křižáků

Celková cena zničených lodí kolem 3 000 miliard ISK, zhruba pul na pul.

NC přišla o víc, jak 40 měsíců, dále o 2 systémy v Pure Blind, 8 systemů a 5 outpostů v Cloud Ringu.

Začátkem května začali na jihu na plno úřadovat PL a napadali výrobu superkapitálek IT aliance a jejich CSAA POSy v Delve.

https://www.pandemic-legion.com/killboard/view_battle.php?start_time=2010-05-01%2019:32:00&end_time=2010-05-01%2020:24:00&system=H74-B0

https://www.pandemic-legion.com/killboard/view_battle.php?start_time=2010-05-03%2005:19:00&end_time=2010-05-03%2005:28:00&system=5V-BJI

 

K tomu přidali i další sestřel supercarrirera patřící Black Star Allianci.

http://www.youtube.com/watch?v=oU4nL1w03bc

O více jak měsíci přišli o první superkapitálku i Morsus Mihi.

http://eve-kill.net/?a=kill_related&kll_id=6497157

4. května se stala naprosto nečekaná věc, když  malá aliance hlídající vstupní systémy regionu Branch do Venalu z nějakého důvodu nezaplatila za suverenitu CONCORDU, což znamenalo okamžitý útok křižáků, které se snažili zničit TCU, které byly offline.

O systémy se zuřivě bojovalo a pro NC to skončilo happyendem a suverenitu a kontrolu nad systémy obhájila.

http://rawr.eve-kill.net/?a=kill_related&adjacent&kll_id=6509193

O víkendu z 8. a 9. května přišla v Delve IT aliance o další 4 supercarriery při snaze bránít CSAA POSy před útokem Pandemic Legion a začinali chápat, že situace je vážná…

Ten den se rozhodl SirMolle (leader IT aliance) pro útok na HQ systém Morsus Mihi, leader aliance Northern Coalition, H-W9TY.  Během úvodního útoku přišla Northern Coalion při pokusu obranu o víc jak 60 kapital lodí a outlost šel do reinforced modu. Zároveň v očekávání, že se Northern Coaliton zaměří jen na jeho obranu byly na desítkách sysémů v několika regionech úmístěny SBU.

Molleho plán byl oplatit NC víc ,jak měsíční blokádu PR-8 z Great War II, a zkusit vyhrát podobnou taktikou. Bohužel, jak se později ukázalo, tak plán byl proveden příliš rychle a blokáda spatně koordinovaná se spojenci a měla špatné logistické zabezpečení. Výsledkem bylo to, že NC dokázalo obnovit kontrolu nad systémem a udělat z něj past, pro kapital lodě, které se tam na přikaz fleet komanderů odlogovaly.

Cena za záchranu HW systému nebyla malá, v následujicích dnech NC přišla o 6 systémů v Pure Blind a Fade, 4 jump bridge a dalších 14-16 POSů. Jak se ale později úkázalo, bitva o H-W byla bitvou, která nakonec rozhodla o osudu celé kampaně.

Na místech někdejších invazních POsů umístili lidi z NC bubliny a chytali do těchto pastí logující se piloty IT aliance, Atlasu a AAA. Jen za dopoledne 13. Května zničili takto 37 kapital lodí, hned po restartu pak 5 supercarrierů AAA.

Pokusy o záchranu kapital fleet a jejich evakuaci pokračoval prakticky celý následující týden a 18. května vedení Atlasu, na základě fiaska z H-W, oznámilo konec svojí účasti v kampani a začalo stahovat svoje piloty na jih. V následujicím týdnu se postupně stáhla ze severu i AAA a pak i další.

Po necelých 2 měsicích, tak kampaň The Northern Crusade skončila. Northern Coalion postupně získala zpět ztracené systémy ve Fade a Pure Blind, včetně měsíců.