Po pokusu o postavení si Keepstaru, který dopadl neslavně si tentokrát Sort Dragon chtěl naonlivovat aspoň první fortizar v MTO2-2.  Což se mu nakonec podařilo.

Na výsledku ve chvíli, kde na předmětný fortizar  nawarpoval spojený superkapital blob GoTG (Guardians of Galaxy) a PL (Pandemic Legion ) čítající asi 159 titánů a supercarrierů  + obdobně početný blob FAXů nešlo mnoho změnit.“The  power of supercap blob cannot be undone.“ řečeno parafrází z The Lord of Rings.

Herní nastavení je udělané bohužel tak, že proti supercap blobu není jiný counter ve hře, než mít větší vlastní supercap blob. Dready proti  blobu superkapitálek 100+ (tady jich bylo 160) s poměrem FAXů 1:1 a víc nemají vůbec smysl. V Time Dilatation pod deset a méně procent, má kdokoliv v superkapitálce tolik času na broadcasty, od chvíle kdy ho něco začne zaměřovat, že si u toho stihne vypít kávu, uložit děti k spánku a pomilovat přítelkyni/manželku. A tak jediná šance na smrt superkapitálky v takovém scénáři je instant kill doomsday salvou z titánů nebo disconnect. Naposled si podobný scénař vyzkoušelo Impérium, kdy po dropu asi 600 dreadů byl výsledek nula zabitých superkapitálek.

Sort Dragon se prostě poučil a poté,  co mu vlastní 90-ti členný  super kapital blob GoTG minule pro dosažení cíle v bitvě nestačil,  tak si moc mozkové závity nenamáhal s inovací nějakých strategií, jako to udělal Manfred Sideous na straně DRF v minulé bitvě o Darkness Keepstar před týdnem a zvolil si to nejjednodušší řešení. Pozval si Pandemic Legion , aby ho při onlinovaní fortizaru drželi za ruce (a jsem si téměř jistý, že kdyby i o tento fortizar Sort Dragon přišel, tak tam napříště bude nastopuené v superkapitálkách i NCDOT).

TEST do bitvy vyslal Kogu fleet (vzhledem k vzdálenosti je nerealistické dostat se tam s Catche v něčem větším za nějaký rozumný čas), která se zapojila hned ze začátku a měla několik dobrých bomb runů viz.  tyto pěkné fotky ze streamu  od Avarena:

nebo videu (autor DaOpa):

Po těchto pěkných explozích nám na  killboardu přibylo kolem 130 macharielů a asi 24 Loki GoTG. Celkem GoTG přišlo o 156 macharielů z 319.  Kromě toho se podařilo zničit i několik nepřátelských FAXů a jednoho Nyxe.

Na straně DRF největší ztráty utrpěla Abaddon fleeta z které přežilo jen pár kusů (ale Abaddony jsou tam od toho, aby dělaly meatshielding pro dražší lodě).  Podstatnou část z nich zničily DD z titánů (bosonic field), a machariel fleeta přišla o pár desítek kusů.  Celkově DRF přišlo o víc jak 200 bitevních lodí.

Na to, že boj probíhal pod obrovským superkapital deštníkem PL+GoTG v ISK effeciency nedopadla  bitva pro DRF+Legacy vůbec špatně v poměru asi 120 mld ISK vs 170 mld ISK zničeno s effeciency kolem 60 procent (Legacy+DRF je zeleně, GoTG+PL modře)

Kompletní BR: https://br.inyour.space/?s=5189&b=7779989&e=330&t=KiOIOQQQPAPO