V neděli 3. září si aliance Fraternity začala anchorovat Keepstar v systému 46DP-O. Celkem důležitá křižovatka s regionální bránou do Detoridu, navíc by tento Keepstar navazoval dosahem na další v systému 16AM-3. Celé by to nebylo nijak zvláštní, kdyby v pondělí následujicí den, kdy se Keepstar měl onlinovat a měl být tak poprvné zranitelný nebyl federální svátek v USA.

Díky tomu Vily zmobilizoval Legacy koalici a přesunul do blízkosti superkapital flotilu a v pondělí kolem poledne našeho času začalo lámaní chleba. Fraternity těsně před restartem serveru poslalo celé koalici následujicí ping:

11:49:38] Liarali >only subcaps log in and get in fleet. everyone else install VPN This keepstar will die soon, this is because of a series of mistakes in our deployment, i can’t avoid the blame on this. Very sorry i wasted your time today, hope you guys can continue to develope. 4 months ago, we had the same amount of titans, 4 months later our fleet quality and quanitity has not improved. Legacy today has 78 titans, so we will not fight a cap fight today. I suggest you use the rest of the day to spend time with your girlfriends, and play some games that are actually fun.

Tím byl osud Keepstaru zpečetěn:

 Jednalo se o nejrychlejší Keepstar kill v historii EVE:

https://zkillboard.com/kill/72236694/

Naše korporace přispěla, i přesto, že se jednalo o polední čas v pracovní den, k válečnému usílí aliance kromě jiného i 2 titány a 3 supercarriery viz, kompletní battlereport.

Inu to je tak, když komunisti neznají ty nejkomunističtější svátky (Labor Day) v ostatních zemích.